Вчителі проти! Що вивело на протести українських педагогів?

31 Жовтень, 2019 - 16:00
Тисячі освітян днями вийшли на вулиці столиці, вимагаючи не допустити погіршення умов праці. Аналізуємо причини таких настроїв.
Вчителі виступили проти змін, які запропонували нардепи до закону "Про повну загальну середню освіту", які передбачають запровадження 40-годинного робочого тижня для педагогів, скасування надбавок за класне керівництво, перевірку зошитів та звільнення з роботи всіх, хто отримує пенсію за віком. Акція у Києві 29 жовтня Фото Профспілки Освітян Тернопільщини — Вважаю, що поправки до законопроекту "Про повну загальну середню освіту" загрожують соціальним правам педагогів, — каже Віталій Дудін, юрист ГО "Соціальний рух", експерт з трудового права. — Законотворці пропонують суттєво збільшити розрив між кваліфікаційними категоріями та усунути доплати за певні види робіт. У Профспілці працівників освіти і науки України повідомляють, що народні обранці пропонують вилучити зі статті 61 освітянського закону норми про встановлення науково-педагогічним, науковим та педагогічним працівникам доплати за наукові ступені та вчені звання, щомісячні надбавки за вислугу років, щомісячну доплату за сертифікацію. — Законотворці вирішили також запровадити 40-годинний робочий тиждень, — розповідає Андрій Соколов, голова Вільної профспілки освіти і науки Львівщини.

іСамооборона

Новини

12:00
Подробиці історії та відповіді на ключові питання щодо документів, необхідних для призначення і виплати пенсії.
10:00
Юристи кажуть, що в законодавстві України не існує терміну “колектор”, це юридично неврегульоване поняття, що межує з напіврекетом, напіввимагачами, телефонними хуліганами.
12:00
Щоб з'ясувати це, вирушаю до районних відділень соцзахисту, де нині просто таки кипить робота.
12:35
Деякі прості дії можуть допомогти пришвидшити пошуки доньки чи сина, які не виходять на зв'язок.
12:00
Ексклюзивні подробиці про умови утримання у тюрмі українського нацгвардійця, засудженого до 24 років позбавлення волі.
12:00
Історія читача газети "Експрес" із Житомира, який вже пів року свариться з газівниками та відстоює свої права.
11:30
Україну зобов'язали виплатити компенсацію колишній очільниці Слов'янська, яка з хлібом-сіллю вітала терористів. І не тільки їй.
11:30
Данія дала дозвіл на будівництво магістрального газопроводу. Та у найближчі два роки Росія все одно не зможе обійтися без транзиту газу українською територією, кажуть експерти.
14:00
Аналізуємо ухвалений парламентом законопроект: які зміни він передбачає, які недоліки у документі зауважують експерти та які наслідки передбачуваних новацій для споживачів?
11:30
НБУ дозволив населенню купувати валюту та дорогоцінні метали без документів та інших обмежень. Щоправда, не все так однозначно.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.