Про освітню попсу. Чому абітурієнти з року в рік обирають одні й ті ж спеціальності?

29 Липня, 2019 - 13:15
І чи не стане це проблемою потім для них самих?
Цьогорічна вступна кампанія не здивувала: як і в попередні роки, найпопулярнішими спеціальностями залишаються “право” — понад 77,5 тисячі заяв, “філологія” — 66 тисяч, “менеджмент” — понад 51 тисяча, “середня освіта” — 46 тисяч заяв. Щоправда, до топ-5 потрапили “комп’ютерні науки”, на які подали понад 36 тисяч заяв. Чому абітурієнти обирають ці спеціальності й чи можуть потім знайти добре оплачувану роботу? Про тенденції говоримо з Володимиром Бахрушиним, головним експертом групи “Освіта” “Реанімаційного пакета реформ”, Юрієм Перчем, директором кадрового холдингу, експертом ринку праці, та Андрієм Черних, освітнім експертом. — Як пояснити таку велику кількість охочих стати юристами та менеджерами? А. Черних: — Вступники вважають ці спеціальності популярними і гадають, що зможуть отримувати високу зарплату, працевлаштувавшись після закінчення навчання саме за ними.

іСамооборона

Новини

12:00
Подробиці історії та відповіді на ключові питання щодо документів, необхідних для призначення і виплати пенсії.
10:00
Юристи кажуть, що в законодавстві України не існує терміну “колектор”, це юридично неврегульоване поняття, що межує з напіврекетом, напіввимагачами, телефонними хуліганами.
12:00
Щоб з'ясувати це, вирушаю до районних відділень соцзахисту, де нині просто таки кипить робота.
12:35
Деякі прості дії можуть допомогти пришвидшити пошуки доньки чи сина, які не виходять на зв'язок.
12:00
Історія читача газети "Експрес" із Житомира, який вже пів року свариться з газівниками та відстоює свої права.
12:00
Ексклюзивні подробиці про умови утримання у тюрмі українського нацгвардійця, засудженого до 24 років позбавлення волі.
11:30
Данія дала дозвіл на будівництво магістрального газопроводу. Та у найближчі два роки Росія все одно не зможе обійтися без транзиту газу українською територією, кажуть експерти.
11:30
Україну зобов'язали виплатити компенсацію колишній очільниці Слов'янська, яка з хлібом-сіллю вітала терористів. І не тільки їй.
14:00
Аналізуємо ухвалений парламентом законопроект: які зміни він передбачає, які недоліки у документі зауважують експерти та які наслідки передбачуваних новацій для споживачів?
11:30
НБУ дозволив населенню купувати валюту та дорогоцінні метали без документів та інших обмежень. Щоправда, не все так однозначно.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.