Важливий доказ проти Москви. Про що йдеться у віднайденій нещодавно грамоті Петра І?

21 Березень, 2019 - 11:35
Йдеться про підтверджувальну грамоту 1708 року про поставлення митрополита Йосафата (Кроковського), останнього вільнообраного собором місцевого ієрарха, на Київську митрополію. З Києва документ вивезли під час Другої світової війни.
Знайшла грамоту історикиня Наталія Сінкевич, працюючи у Тюбінгенському університеті імені Ебергарда Карла. "Це остання царська грамота вільнообраному київському митрополитові, що підтверджувала права і привілеї, надані перед цим Гедеонові (1686 рік) та Варлаамові (1691-й), — розповідає газеті "Експрес" Наталія Сінкевич, кандидатка історичних наук, наукова співробітниця проекту “Релігійне знання у ранньомодерній Європі 800 — 1800” (м. Тюбінген, Німеччина). — Також вона підтверджувала статус Київської митрополії як “першоначальної” серед усіх митрополій Московського патріархату, однак суттєво обмежувала її канонічну територію порівняно з 1686 роком". Йдеться про те, що з-під юрисдикції Київської митрополії вилучалися Чернігівська архиєпископія й Києво-Печерський монастир як такі, що “ніколи київському митрополиту не належали.

іСамооборона

Новини

17:36
У магазин, який називають "куточком добра", приходять люди з усього району.
15:51
У яких умовах тут працюють люди та чому вони обрали таку небезпечну професію?
15:18
Я спустилася у найглибшу залізорудну шахту Європи, щоб розповісти вам, у яких умовах тут працюють люди та чому вони обрали таку небезпечну професію.
11:24
Один чоловік у Польщі витягнув з палаючого автмобіля постраждалих пасажирів, а семеро інших вберегли від вогню ціле село.
11:15
Як виправдовуються водії, коли TruCam помиляється і чи можливо стерти запис із радара?
10:10
Тут мріють про “Триєдину Русь”, війну вважають карою від Бога, а росіян - братами.
13:00
Як йому це вдалося? Розповідаємо подробиці.
11:41
В історії Церкви є чимало випадків, коли люди спеціально створювали “чуда” з корисливою метою.
18:15
Що таке конкурсний бал, за якою формулою його обчислюють і що впливає на цю цифру?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.