Важливий доказ проти Москви. Про що йдеться у віднайденій нещодавно грамоті Петра І?

21 Березень, 2019 - 11:35
Йдеться про підтверджувальну грамоту 1708 року про поставлення митрополита Йосафата (Кроковського), останнього вільнообраного собором місцевого ієрарха, на Київську митрополію. З Києва документ вивезли під час Другої світової війни.
Знайшла грамоту історикиня Наталія Сінкевич, працюючи у Тюбінгенському університеті імені Ебергарда Карла. "Це остання царська грамота вільнообраному київському митрополитові, що підтверджувала права і привілеї, надані перед цим Гедеонові (1686 рік) та Варлаамові (1691-й), — розповідає газеті "Експрес" Наталія Сінкевич, кандидатка історичних наук, наукова співробітниця проекту “Релігійне знання у ранньомодерній Європі 800 — 1800” (м. Тюбінген, Німеччина). — Також вона підтверджувала статус Київської митрополії як “першоначальної” серед усіх митрополій Московського патріархату, однак суттєво обмежувала її канонічну територію порівняно з 1686 роком". Йдеться про те, що з-під юрисдикції Київської митрополії вилучалися Чернігівська архиєпископія й Києво-Печерський монастир як такі, що “ніколи київському митрополиту не належали.

іСамооборона

Новини

16:35
18 вересня українській художниці й правозахисниці могло би виповнитися 90 років. Про її світогляд, боротьбу із системою та стосунки з Василем Стусом.
14:25
"Контора працює з дев'ятої ранку, а я приїхала приблизно о восьмій і була вже 18-та".
13:00
"Мене попередили, що може бути відрядження у зону бойових дій. Я до цього готова".
16:38
Я відвідала супермаркети, кіоски, аптеки - що вдалось там знайти за 1 гривню?
17:00
Про гігантських сомів, дрескод для туристів та вплив відомого серіалу на кількість відвідувачів ЧАЕС.
16:00
Розповідаємо, як правильно укласти договір про оренду житла і що потрібно у ньому зазначити.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.