Важливий доказ проти Москви. Про що йдеться у віднайденій нещодавно грамоті Петра І?

21 Березень, 2019 - 11:35
Йдеться про підтверджувальну грамоту 1708 року про поставлення митрополита Йосафата (Кроковського), останнього вільнообраного собором місцевого ієрарха, на Київську митрополію. З Києва документ вивезли під час Другої світової війни.
Знайшла грамоту історикиня Наталія Сінкевич, працюючи у Тюбінгенському університеті імені Ебергарда Карла. "Це остання царська грамота вільнообраному київському митрополитові, що підтверджувала права і привілеї, надані перед цим Гедеонові (1686 рік) та Варлаамові (1691-й), — розповідає газеті "Експрес" Наталія Сінкевич, кандидатка історичних наук, наукова співробітниця проекту “Релігійне знання у ранньомодерній Європі 800 — 1800” (м. Тюбінген, Німеччина). — Також вона підтверджувала статус Київської митрополії як “першоначальної” серед усіх митрополій Московського патріархату, однак суттєво обмежувала її канонічну територію порівняно з 1686 роком". Йдеться про те, що з-під юрисдикції Київської митрополії вилучалися Чернігівська архиєпископія й Києво-Печерський монастир як такі, що “ніколи київському митрополиту не належали.

іСамооборона

Новини

12:00
Подробиці історії та відповіді на ключові питання щодо документів, необхідних для призначення і виплати пенсії.
10:00
Юристи кажуть, що в законодавстві України не існує терміну “колектор”, це юридично неврегульоване поняття, що межує з напіврекетом, напіввимагачами, телефонними хуліганами.
12:00
Щоб з'ясувати це, вирушаю до районних відділень соцзахисту, де нині просто таки кипить робота.
12:35
Деякі прості дії можуть допомогти пришвидшити пошуки доньки чи сина, які не виходять на зв'язок.
12:00
Ексклюзивні подробиці про умови утримання у тюрмі українського нацгвардійця, засудженого до 24 років позбавлення волі.
12:00
Історія читача газети "Експрес" із Житомира, який вже пів року свариться з газівниками та відстоює свої права.
11:30
Україну зобов'язали виплатити компенсацію колишній очільниці Слов'янська, яка з хлібом-сіллю вітала терористів. І не тільки їй.
11:30
Данія дала дозвіл на будівництво магістрального газопроводу. Та у найближчі два роки Росія все одно не зможе обійтися без транзиту газу українською територією, кажуть експерти.
14:00
Аналізуємо ухвалений парламентом законопроект: які зміни він передбачає, які недоліки у документі зауважують експерти та які наслідки передбачуваних новацій для споживачів?
11:30
НБУ дозволив населенню купувати валюту та дорогоцінні метали без документів та інших обмежень. Щоправда, не все так однозначно.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.